“Bu yıldız hepiniz için!”

Güncellenmiş

Şafak vakti Madrid Rio’da 20.000’den fazla kişi şampiyonları kabul ediyor

Madrid Río’da şampiyonluk kutlamaları sırasında milli takım oyuncuları.Javier Barbancho

bu şampiyonlar kitlelerin hak ettiği yağmuru aldı. Puente del Rey kordonunda seçim için 20.000’den fazla kişi iki saatten fazla bekledi. madrid nehri. Kimse kıpırdamadı. Aksine. Sıcak hava dalgasına rağmen geldiler ve geldiler. Bunu, şampiyonların geldiği uçak Barajas’a inmeden önce yaptılar. Bunu 21:15’te yaptı. Daha sonra şampiyonların teknik direktörü, Madrid Río’da “dünya şampiyonları!” diye bağıran patlamaya kadar sokaklardaki insanların cesaretlendirmesiyle yolculuğuna başladı.

Olga Carmonaİki gün önce babasını da kaybeden finalde gol atan oyuncu, alkışlarla birlikte en çok sevgi gören oyuncu oldu. Salma Paralluelo, Jenni Güzel Ve Aitana Bonmati. Takım arkadaşları tarafından örtüldükten kısa bir süre sonra “Olga, Olga, Olga…!” sesleri duyuldu.

Sevillian, kendisine verdikleri destek için halka teşekkür etmek istedi: _ “Bugün benim için karmaşık bir bölüm var. Dün birçok duygunun yaşandığı bir gündü. Bazen hayatımın en güzel günüydü ve sonra en kötüsüne dönüştü. Size bu mutluluğu yaşatabildiğim için heyecanlıyım. Bizde bu yıldız var ama gökteki bütün yıldızlar bize eşlik etti.

Jenni Hermoso daha sonra mikrofonu alarak şunları ilan etti: “Ben İspanyol’um ama çok yaşa Madrid ve çok yaşa Madrid halkı, biz dünyanın en iyisiyiz.” Madrid Río sahnesinde yer almayan Luis Rubiales’in kendisine verdiği tartışmalı öpücükten söz edilmedi. En son duyurulacak ve ayrılacak olan Jorge Vildaantrenör, Olga Carmona ve kaptan ile birlikte bu dünya, Ivana de Andrés.

Vilda hayranlara da teşekkür etti: «Sizin desteğiniz olmadan bu imkansız olurdu, bu sizin. Sizi ayağa kaldıracağız, sokağa çıkacağız dedik. Dünya Kupası’nda yer alamayan oyuncuları hatırlamak istiyorum. Bu yıldızlar olmasaydı dünya şampiyonu olamazdık.”

Milli takım koçu gelene kadar Madrid Río’da direnen binlerce taraftardan biri olan Carlos García, “Sıcak, ama bu eşsiz bir deneyim ve bunu kaçıramazdık,” dedi. Müzikal performanslar.

Melek HerreroEtkinliğe kız arkadaşıyla birlikte katılan , “Uzun yıllardır takip ettiğim” bir spor olan kadın futbolunun bu başarısını kutlamak istediğini açıkça belirtti. Ayrıca sabahın üçünde maçı takip edemediğini itiraf etmesine rağmen turnuvayı televizyonlarından büyük ilgiyle takip eden milyonlarca taraftar arasına katıldı: “Maçların hepsini izlemediğim doğru. çünkü bazıları çok erkendi ama ben yakından takip ettim ».

Binlerce gömlek, kol ve bayrak uzayı kırmızıya boyadı. Yüksek sesle müziğe ek olarak, geleneksel “Ben İspanyol’um!” veya 13 yıl önce Güney Afrika’da erkekler takımı aynı kupayı kaldırmayı başardığında da kulağa “dünya şampiyonları!”

Dün katılanların çoğu için çok genç, Vicente del Bosque topluluğunun geçmişteki kutlaması çok uzak bir anı. «Ailelerimiz bunu bizden daha fazla yaşadı. Ancak Olga’nın hedefi, Iniesta’nın 13 yıl önceki hedefini yeniden yaşamak gibiydi” diye itiraf ediyor Carlos.

Sevinç o kadar büyüktü ki, bazı taraftarlar bir sonraki Dünya Kupalarında ne olacağına dair bahis oynamaya katıldı. María Domínguez, “Bu takımla, bir sonraki takım yine kazanacak,” yorumunu yaptı. Carlos ekledi: “Yine erkeklerden önce kazanacaklar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir