Müfettişler Prigozhin’in uçağının iniş takımı bölgesinde patlayıcı bulunduğunu düşünüyor

Güncellenmiş

Diğer kaynaklar, Wagner’lerin liderinin cihazını düşüren şeyin bir füze olduğunu söylüyor.

Prigozhin’in uçağının Rusya’nın Tver bölgesindeki enkazı.PA
  • Prigozhin’in ölümü Wagner’in patronu uçağı Rusya üzerinde düşürüldüğünde hayatını kaybetti
  • Ölüm yazısı Prigozhin, Putin’in ‘Bay Kurt’u

Wagner’in patronu Evgeny Prigozhin’in düştüğü uçağın düşmesiyle ilgili soruşturmayı yürütenler, ceza soruşturmasıancak Çarşamba öğleden sonra kazaya neyin sebep olabileceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı, hatta havacılık otoritesinden onun gemide olduğuna dair yapılan bir açıklamanın ötesinde Prigozhin’in ölümüne ilişkin resmi bir onay bile yoktu.

Ön bilgilere göre, Uçuş sırasında iniş takımı bölgesinde bir patlama meydana geldi, böylece kanat koptu. Bu kanat stabilizatöre çarptı, bunun üzerine özel jet hızla tırmanmaya başladı ve ardından yere düştü. Patlama ve basınç kaybı nedeniyle gemideki herkesin anında bilincini kaybetmesi, pilotların acil durumu bildirmesini engelledi. Kuyruğun bir parçası kaza mahallinden üç buçuk kilometre uzakta bulundu.

Henüz hiçbir cesedin kimliği belirlenemedi. Cesetler kömürleşmişti ve şiddetli çarpışma nedeniyle birçok parça koptu. Ölenlerin biyolojik materyali genetik test için Moskova’ya gönderildi.

Prigozhin’in telefonu cesetlerden birinin yanında bulunduAl Jazeera, bir Wagner kaynağına atıfta bulunarak bildirdi. Hiçbir araştırmacı kaynak bu konuda bir şey söylemedi.

Putin, Wagner’in liderlerinin öldüğü uçak kazasıyla ilgili sessizliğini bozdu

Düşen uçağın yolcuları arasında Prigozhin’in yanı sıra Wagner’in komutanı ve kurucusu da bulunuyordu. Dimitri Utkin; paralı askerler Sergei Propustin, Evgeny Makaryan ve Alexander Totmin; ve ayrıca Prigozhin ile bağlantılı birçok şirketi yöneten Valery Chekalov. Listede Nikolai Matuseev de yer alıyor. Tarafından belirtildiği gibi Dosya Merkezi, büyük olasılıkla 2017’den beri Wagner’de çalışan Nikolai Matusevich’ti. Gemide üç mürettebat da vardı.

her daire

Flightradar servis raporuna göre, Tver bölgesine düşen Embraer uçağı, düşmeye başlamadan önce kısa süre içinde birçok kez irtifa kazanıp kaybetti. Uçağın düştüğü videoda, kanat ve kuyruk kısmı olmadan, yere dalış yaparak değil, ufukta düz bir şekilde yaklaştığı görülüyor.

Prigozhin’in uçağının Rusya’nın üzerine düştüğü anSOSYAL AĞLAR

Bazı isimsiz kaynaklar Rus medyasına, uçağın bir veya daha fazla karadan havaya füze tarafından düşürüldüğüne inandıklarını söyledi. Ceza soruşturması açıldı.

Bir kazaya benzemiyor. Prigozhin’i öldürdüğüne inanılan uçak kazasının olduğu yere yakın bir köyün sakinleri duyduklarını söylediler. Bir patlama ve sonra uçağın yere düştüğünü gördüler.

Kuzhenkino sakini 72 yaşındaki Vitaly Stepenok, Reuters’e şunları söyledi: “Bir patlama veya patlama duydum. Normalde, yerde bir patlama olursa yankı olur, ancak bu sadece bir patlamaydı ve yukarı baktım ve beyaz duman gördüm.” “. Diğer tanıklar da “gök gürültüsü değildi, metalik bir patlamaydı“.

Kazanın bir başka görgü tanığı ise şunları söyledi: “İki güçlü patlama oldu. Köpeğim bile havladı. Bir parça daha da ileri giderek Kuzhenkino köyüne doğru uçtu. O bölgeye düştü. Ve ikinci parça da dışarı fırladı, o da öyleydi.” yelpaze şeklinde, evimizin üzerine düşmekten korktum.”

çoklu versiyonlar

Soruşturma Komitesi Rus gazetesine şunları söyledi: Kommersant terör saldırısı olayının hiçbir dayanağının bulunmadığını söyledi. Bir RBC polis kaynağı, soruşturmanın “pilot hataları, teknik sorunlar ve dış etkiler de dahil olmak üzere” olanların tüm versiyonlarını incelediğini söyledi.

Uçak kazası vakası, Soruşturma Komitesi ana departmanının müfettişine emanet edildi Ivan SibulGeçmişte, Total’in sahibinin ölümüne neden olan 2014 Vnukovo uçak kazası da dahil olmak üzere yüksek profilli uçak kazası vakalarını ele alan şirket.

‘Olay’ yerindeki soruşturma sürüyor. Şafak vakti uçağın mavi ve beyaz kuyruğunun bir kısmı ve diğer parçalar ormanlık bir alanın yakınında yerde yatıyordu.

Embraer Legacy 600 tipi uçak kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri adli tıp incelemesi için kaldırılmaya başlandı. Bölgede sedye üzerinde siyah ceset torbaları taşıyan adamlar görüldü. Şuraya transfer edildiler Tver morguAdli muayene ofisinin bulunduğu yer. Zaten Moskova yakınlarındaki başka bir merkezde bulunuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir