Patatesli omletleri ve fırında cheesecake’leriyle Madrid’i fetheden yer Caracola

Eğer patatesli omlet ve cheesecake ile geçinebilenlerdenseniz, Madrid’den Esther Muoz ve Perulu Manuel Sifuentes’in evi (her ikisi de 50 yaşında) sizindir. Çünkü bugün Caracola’nın tek parlak yıldızları bunlar. doğdum Pazar tezgahı olarak -Antón Martín’s- ve Nisan ayından bu yana Plaza de Chueca’da başka bir yeri daha var.

Beş ay önce, Kekleri ve omletleri viral oldu ve işin içinde eğlence olmasına rağmen hata (Gabinete Caligari şarkısını kapsayan) “beni dansa davet ettiğiniz cha-cha-ch” değildi. “25 Kasım’da başlattık (Instagram aracılığıyla) Kara Cuma için bir promosyon: Esther, “Gelen ilk 100 kişiye yeni lezzet Kinder ile bir dilim cheesecake verdik” diye anımsıyor.

Tortillayı her zaman soğanla ve fırında yaparlar.

Hala tam olarak nasıl bir şey olduğunu bilmiyorlar ama söylentiler yayıldı ve “insan çığına dönüştü.” Yani iki pozisyonumuz vardı.biri çarşının ana katında atölye ve tadım alanı olarak; sırf onun için sokak seviyesinde bir tane daha götürmek“, çağırdıkları yer Misafirler.

Hediye porsiyonları bitince dükkanı kapattılar, “ama insanlar ayrılmak yerine pastalarımızı almak için markette sıraya girdiler. Dönüp gittiler! O gün her şeyi sattık; Biri biterse insanlar bir tane daha alıyor, bir tane daha…“.

O andan itibaren aralıksız devam etti. “Tariflerimizi denemek isteyenlerin neredeyse her gün satırları var.” Nisan ayının sonunda geldi genleşme ve Plaza de Chueca’da başka bir yer açtılar “halka dağıtmaya çalışın ve pazar tezgâhını biraz boşaltın, çünkü orası hala küçük bir alan ve Chueca’daki daha büyük ve tatma alanı var” diye açıklıyor Esther.

Fıstık kremalı cheesecake.
Fıstık kremalı cheesecake.

Şimdi akınlarda zirveler var, ancak “mogolln” azaldı, ancak o Kara Cuma’dan bu yana Tortilla ve kek üretimi üç katına çıktı. Peki başkentin en çok talep görenleri arasında ne olmalı? Taze ve kaliteli hammaddeler (monalisa patatesleri, tatlı soğan, EVOO, menşei belirlenen Galiçya serbest gezinen yumurtaları ve kekler için ulusal peynirler), zanaatkar üretim ve fırında pişirilir. Evet, evet, aynı zamanda tortillalı.

“Bütün süreci burada gerçekleştiriyoruz” diye itiraf ediyor. BDT’ye göre İspanyolların %70’i gibi, patates ve soğanın haşlanmasından -Esther soğantortilla sertleşene kadar.

Chueca lokasyonundaki tezgah.
Chueca lokasyonundaki tezgah.

Birçok deneme yanılmadan sonra Madrid anahtarı buldu, ya da aynı şey, teknikle, sıcaklıkla, nem derecesi ile… Başarıya ulaşmak için devreye giren farklı değişkenler ile istediği sululuk. Fırını ustalıkla ve rahatlıkla kullanan bu aşçı gülerek, “Bizim tortillalarımız da Betanzos gibi çok eritilmiş ama soğanlı. Tabii ilki istediğim gibi olmadı” diyor.

“Bunu bir araç olarak her zaman sevdim, daha az yağla çalışmamı sağlıyor ve yemeğe kattığı lezzeti seviyorum.”

Lotus kurabiyeli kek.
Lotus kurabiyeli kek.

Onların teklifi altı çeşit“Çok büyük değiller, çapı yaklaşık 22 santimetre, onları iyi idare etmek için”: klasik; İtalya’dan getirilen trüf mantarlı tartufa; gorgonzola, yine Alpler arası bölgeden gelen peynirli; Guijuelo’dan İber meşe palamudu ile beslenen chorizo ​​​​; fıstıklı bologna mortadella ve bu yaz bünyelerine kattıkları fıstık kreması La Pistachera’nın sağladığı %100 yerli kuru meyvelerle yaptıkları, komşu Piyasanın. Fiyat:% s? Klasik olanı 12 euro, özel olanı 15, fıstıklı olanı ise 18 euro.

İkinci Gök cismi Caracola’da kendi ışığıyla parlayan şey, geleneksel ve oldukça akıcı bir şekilde hazırlanan cheesecake. gizli peynir karışımıyla ve bisküvi tabanı olmadan (tümü, 30 ila 39 avro; porsiyon başına 5,20 ila 6,40 avro). 14’e kadar çeşit oluştururlar – neredeyse hepsi Topingler üstte ve tabii ki fırında – her zaman dönen üçü hariç posterde onlar var: fıstık, nilüfer kurabiyesi ve Çizkek diğerlerinin doğduğu klasik. “Bu, tüm pastalarımızın anasıdır”, Bu Madrid yerlisi, aşçı olmadan önce yemek yaptığını gururla söylüyor başka hayat bayındırlık işlerinin haritacılığı olarak.

Tortilla çubuğu.
Tortilla çubuğu.

2008 krizi – “benim sektörüme biraz sonra, 2011 civarında geldi” – bunu sağladı kendini mutfağa atmak için ihtiyaç duyduğu itme Ve onları incele. Entrevas’taki Güney Otelcilik Okulu’nda eğitim gördü. “Orada bana çok şey öğrettiler, özellikle de temel bilgileri. Küreselleşmeyle ve Ferran Adri’nin mutfağıyla başlamak isteyenler var ve bu, eve çatıdan başlamak gibi bir şey.” Madrid Otelcilik ve Turizm Yüksek Okulu’na (Lago) devam etti ve karar verene kadar bir restoranda çalıştı. Kendi paket servis işinizi başlatın.

2014 yılında Mercado de Antón’da ve tek başına işe başladı, ancak daha sonra konaklama sektörüyle hiçbir ilgisi olmayan, sigorta konusunda uzman bir avukat olan kocası Manuel, “ona her konuda, özellikle de mali konularda yardımcı olmak için” katıldı. şirket yönetimi ve daha iyi hareket ettiğim bu tür şeyler”.

Chueca uzayı.
Chueca uzayı.

Teklif? Geleneksel mutfak, vejetaryen öneriler ve bazen Peru mutfağıyla biraz füzyon ve “her zaman” Günün kaliteli ve taze ürünlerine bahis oynamak“Esther, daha sonra geniş ve sadık bir müşteri kitlesi kazanmasına rağmen pazara girmenin kendisi için zor olduğu ilk günleri yeniden yaşıyor.

“10 ila 12 arası yemek yedik, çoğu fırında pişiyordu çünkü ben her zaman sağlıklı yemek pişirmeye yönelmiştim.” Paket serviste “sebzeli haşlanmış mercimek” sıkıntısı yoktu. yaz olmasına ve havanın 40 derece olmasına rağmen; ne de tortillalar ve kekler”.

Pastalar da satılıyor
Kekler porsiyonlar halinde de satılıyor (bu beyaz çikolatalı).

Huzursuz ve girişimci ama deli değil – “Bunun hakkında çok düşünüyoruz ve yeniden düşünüyoruz” diyor Esther ve Manuel aynı anda -, Birkaç yıl önce işi tersine çevirmeyi teklif ettiler ve yalnızca müşteriler arasında çok popüler olan iki yıldıza odaklanın, yani üç yıldıza: omlet, cheesecake ve fırın.

Altı ay boyunca her iki konsept de bir arada mevcuttu; her biri bir pazar tezgahındaydı ve bir yıl öncesine kadar “artık tedarik edemiyorduk ve sonunda sıçramayı başardık“. 10’luk bir sıçrayışla Caracola, daha önce Esther’in başına gelenin aynısı, ikinci ve başarılı bir hayata sahip oldu.

Kabuklu: Santa Isabel, 5 (Antón Martín Pazarı). Çalışma saatleri: Salıdan cumartesiye, 12:00 – 22:00 / Plaza de Chueca, 4. Saatler: Çarşamba – Pazar, 12:00 – 22:00.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir