Sánchez, Rubiales’e saldırıyor ve ona çıkış kapısını gösteriyor: “Bitti”

Güncellenmiş

Artık “kocalarına, patronlarına, federasyon başkanlarına veya sursum corda’ya” boyun eğmeyen “durdurulamaz bir kadın dalgası” olduğunu doğruluyor.

Pedro Sanchez, Malaga’da.. KABRERAEFE
  • Futbol Rubiales’in ayrılmasının üç yolu var: gensoru önergesi, FIFA’dan ceza veya Jenni Hermoso’nun savcılığa şikayeti
  • Çözünürlük TAD, Jenni Hermoso’nun öpülmesini yalnızca uygunsuz bir davranış olarak değerlendiriyor ve Hükümetin Rubiales’i uzaklaştırma yetkisini bırakmıyor

Pedro Sanchez bu cumartesi bunu anlamamı sağladı Luis Rubiales İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu’nun yönetimine devam edemez (RFEF) futbolcunun rızası olmadan öpülmesiyle ilgili tartışmanın ardından Jenni Güzel. ” İspanya markası İspanyol takımının oyuncularının örnek niteliğindeki tepkisi ve onlarla birlikte ‘bitti’ diyen İspanyol toplumunun muhteşem tepkisi oldu. Ve bu talihsiz olaylara karışan liderler için de tüm sonuçlarıyla birlikte ‘bitti’,” dedi Malaga’daki bir PSOE etkinliği sırasında Başbakan vekili.

Endülüs’te 1.500 parti üyesi ve destekçisi önünde yaptığı konuşmada Sánchez, “uzun zaman önce çok az kişinin kadın-erkek eşitliği için gerçek ve etkili mücadelenin ön saflarında yer aldığını” belirtti. Ve halktan gelen yoğun alkışlar arasında şunu ekledi: “Öte yandan bugün, bir daha asla erkek arkadaşlarına, kocalarına, patronlarına, federasyon başkanlarına ya da sursum.” aklı başında. Bitti.”

“Dünya Kupası ve İspanyol kadın futbol takımıyla ilgili yaşanan bunca tartışmanın ardından eminim ki birçok kişi kendine şu soruyu sormaktadır: ‘Bu, İspanya’nın dış imajına zarar verir mi?’ Bizi utandıran, bizi temsil etmeyen tutum ve konuşmalarla İspanya’yı temsil etmeye ve İspanya’yı kötü hissettirmeye kalkışamazsınız.” diye ekledi Başbakan, Rubiales’in adını hiç anmadan.

Sánchez, PSOE’nin siyasi gidişatının başlangıcında, Spor İdare Mahkemesi’nden 24 saat sonra bile bu konuya değindi (biraz) bu Cuma günü Jenni Hermoso’nun rızası olmadan verilen öpücüğü “çok ciddi” değil “ciddi” bir suç olarak tanımlayacak ve bu da Hükümete RFEF başkanını görevden alma seçeneği bırakmayacak. Yüksek Spor Konseyi (CSD) şimdi TAD’ı, kendisini etkileyen açık dosya çözülene kadar Spor Kanunu’nun 102’nci maddesi uyarınca geçici olarak durdurmaya çağırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir